Mees ja maniküür - kas see on OK?

Mees ja maniküür – kas see on OK?

Üks minu töökaaslane mainis hiljuti, et tema meelest on meeste maniküürimine naeruväärne. Siiski lasevad paljud mehed endale ka salongis maniküüri teha. On see siis lõppude lõpuks tavaline või naeruväärne?

Endale maniküüri teha laskmine on mõnus luksus, mis võib olenevalt sinu tööst olla siiski ka hädavajalik.

Ma ei räägi siinkohal drag queenidest, vaid kasiinodiileritest, pianistidest, diskoritest ja paljudest muudest ametimeestest, kelle töö käigus pidevalt nende käsi jälgitakse. Siinkohal aga mainiks ära, et igasugune lakkimine, isegi läbipaistva lakiga, on liiast. Olgu –  mida iganes Marilyn Manson teeb, võib lahe olla, kuid kui sinu üleüldine stiil jääb Marilyni omast kilomeetri maha, siis jäta lakk naisele.

Samas on raske ette kujutada hullemat maniküüri kui räpased, koorunud, pikkade murdunud küüntega käed. Lisa sinna veel näritud küünenahad või küüneseen ja skoorimisest võib vaid und näha. Tangidega isetegevus võib jällegi jätta liiga rohmaka tulemuse ja enamus mehi ei ole eriti hingelistes suhetes küüneviili või poleerijaga.

Professionaalne maniküür annab kenad, ühtlased küüned, mida saab kenasti edasi hooldada küüneharja, seebi ja veega. Kui maniküürija peaks mingil teadmata põhjusel lakki pakkuma, soovita pigem kenasti lihvimist.

Maniküür meestele

Kujuta ette: Istud baaris, kui äkki pakub kena võõras sulle jooki. Kena nägu, armas naeratus.. aga klaasi tõstes ilmuvad su silme ette ebaühtlased, tumedaks tõmbunud küüned, mille võiks ajada sassi linnu küünistega. Diil jääb katki.

See võib tunduda nõudlikuna, aga pehmed käed ja hoolitsetud küüned on isikliku hügieeni selged mõõdupuud ja kui need jätavad soovida, võid põruda nii kohtingul kui ka tööintervjuul.

Kui käsi siiski ei tõuse telefoni haarama, et maniküürija juurde aeg kinni panna, on siin paar soovitust kodus oma käte läikima löömiseks.

Trimmi

Mehed peaksid oma küüned lühikesena hoidma. Lõika küüsi pärast dušši, kuna soe vesi pehmendab neid. Kuuma rätiku ümber käe keeramine peaks ka triki ära tegema. Anna tangidega küüntele kandiline või ümar kuju, olenevalt nende loomulikust kujust. Meeste küüned on paksud –  niisiis varu suuremad tangid. Pärast tangidega lõikamist kindlasti viili ning poleeri.

Niisuta

See sisu on nähtav VIP kliendile