Muretu seksi seadus

Muretu seksi seadus

Kondoomid on teema, millest rääkimist ei peeta seksikaks. Ning sageli ei peeta neid isegi tänapäeval vajalikeks abivahenditeks. Pigem millekski ebameeldivaks. Kuid kui elada aktiivset ja tervet elu, on kondoom see, mis võimaldab nautida muretut elu täiel rinnal ja pikki aastaid.

Meenutame kas või klassikaks saanud teleklippi, kus noor mees tiirutab poes vinguva lapsega, kes topib ostukorvi kõiksugu arusaamatuid asju ning röögib selle kõige juures nagu siga aia vahel. 

Selle mürgli peale ilmub ekraanile suur kiri, et mõistlikum oleks olnud kondoomi kasutada…

Iseenesest küüniline klipp, kuid tõsi ta on, et kondoomita seks võib rikkuda terve elu. Isegi lapsi saades, hoolimata sellest, et meid on siin maal niivõrd vähe. Kujutlege aastalõpupidu või kena naistepäeva tähistamist kontoris, mis lõpeb assistendiga kusagil hotellitoas mürades. Oleks ju masendav, kui mingist kirglikust üheöösuhtest saaks alguse uus inimene. Mitte sellepärast, et assistent oleks ebameeldiv inimene, pigem vastupidi. Lihtsalt aktuaalsele naisterahvale vajaks see olukord liiga palju seletamist. Ning kolleegidele ka. Kuigi võib kindel olla, et terved heteroseksuaalsed mehed pigem mõistavad ja tunnevad kaasa, kui lihtsalt mõistavad hukka.

MÄNGI PAREM VENE RULETTI

Laps on põhimõtteliselt siiski väärtus. Kuid ilma kondoomita võib saada ka palju ebameeldivaid haigusi. Millest mõned­ on nii ebameeldivad, et on lausa ravimatud. Eesti Vabariigis on kurb fakt see, et ilma kondoomita seksides on sul 60% võimalus omandada mõni tõbi. Lihtsalt väike võrdlus: Vene ruletti mängides on vaid 16,7% võimalus, et endale kuuli pähe lased.

Kondoom aitab ära hoida peamisi sugulisel teel levivaid haigusi. Niisama pilku peale heites ei ole tavaliselt võimalik tuvastada, kas inimene kannab mõnda suguhaigust või mitte. Pealegi on suguhaigustel pikk peite­periood. Kui aga juba samal õhtul mõne teise sõbrannaga intiimselt aega veeta, kandub nakkus edasi ka temale. Püsivas paarisuhtes ju reeglina kaitsevahendeid ei kasuta. Hiljem võib sellest kõigest aga väga palju pahandust tõusta. Kes ei tea, millist, vaadaku mõnd filmi või küsigu mõnelt tuttavalt, kes on kaotanud poole oma varast truudusetusest tingitud abielulahutuse läbi.

Pealegi jagunevad sugulisel teel levivad haigused kahte liiki: ühed, mis löövad välja naistel, ja teised, mis löövad välja meestel, nii et inimene võib olla haigusekandja ise seda teadmata.

Armastatud naisele pärast esimest vahekorda mõne suguhaiguse kinkimine aga kindlasti suhet ei edenda. Pigem vastupidi.

Ilusa nimega ebameeldivused

Ilusa nimega ebameeldivused

 

ILUSA NIMEGA EBAMEELDIVUSED

Nagu juba mainitud, on enamiku haiguste­ peiteperiood kuni kuu. HIV-l veidi­ rohkem, kuni kaksteist nädalat. Peale HIV, mis ei ole mitte haigus, vaid ravimatu viirus, millest areneb immuunsüsteemi pärssiv AIDS, on tuntumateks suguhaigusteks ning omalaadseks Eesti ekspordiartikliteks süüfilis, gonörröa ehk maakeeli tripper ning klamüüdia. Lisaks veel B- ja C-hepatiit ehk kollatõve ühed alaliigid, genitaalherpes, papilloomviirus, trihhomonoos, seennakkused ja muud jamad. Kuna moodsad neiud raseerivad end ise teate kust nulliga, on kubemetäid õnneks hakanud kaduma, kuid see on ka ainuke positiivne uudis selles loetelus. Ning sõltub paljustki ka moest.

HIVst ja AIDSist on kõik kuulnud. Üllatusena tuleb vast see, et meil on HIV-positiivseid inimesi suhtarvuna kõige rohkem Euroopas, üle kolme korra rohkem kui Venemaal ja kümneid kordi rohkem kui Skandinaavias.

Ning mis kõige hullem, viirusekandjad ei ole mitte ainult narkomaanid, vaid ka ilusad eesti tüdrukud trendikates ööklubides.

Tundub uskumatu, kuid kui juba HIV diagnoositud, on hilja imestada.

Süüfilis avaldub nahalööbena, tripper annab endast aga tunda ülivaluliku urineerimisega. Teadjad räägivad, et tunne on sama, kui väljutada endast okastraati. Klamüüdia aga on põhiliselt asümptomaatiline, see tähendab, et sümptomeid nagu polekski. Kuid tervise võib ka see tõbi täiesti ära rikkuda. Näiteks üks sportlik 30aastane härrasmees põdes klamüüdiat enda teadmata umbes aasta, jagades haigust lahkelt ka teistele. Kuigi haigusekandjal endal genitaalpiirkonnas kaebusi ei olnud, tekkis tal umbes kaheksa kuud pärast nakatumist pidev palavik, väsimus, valud rindkeres ja üldine halb enesetunne. Pärast kiiret diagnoosi ja ravi on ta aga sama kraps kui enne haigestumist. Ning seda, et kasulikum on seksida kondoomiga, teab ta elu lõpuni!

KUIDAS RAVIDA?

Süüfilist, gonörröad, klamüüdiat ja trihhomonoosi saab ravida väga lihtsalt, nädal aega antibiootikume süües või end ühes teatud kohast kreemitades. Kuna tegemist on antibiootikumidega, siis ainukeseks takistuseks on see, et ravikuuri ajal ei tohi alkoholi pruukida. Kuid härrasmees saab sellega hakkama.

Samas – kui kahtlustad endal mingit kurja haigust või saadab WCs käiku kõrvetav valu, nii et vaevahigi otsa ees, ei ole ravimite hankimine üldse nii lihtne, sest tegemist on retseptirohtudega.

See sisu on nähtav VIP kliendile