Naturaalne toit vs Keemiline!

Naturaalne toit vs Keemiline!

Allikas: kaalustalla.ee Fotod: sxc.hu


Järgneva jutu jaoks sain innustust ühest videost mida nägema juhtusin:

 

Asja sisu on väga lihtne. Miks on tänapäeval levinud arvamus justkui „keemia“ oleks paha ning kõik, mis „naturaalne“, aga väga hea?

Tundub, et inimesed on unustanud mida sõna keemia üldse tähendab. Kogu maailm koosneb keemiast. Puhas vesi on täiesti puhas keemia. Õhk on keemia. Absoluutselt kõik mida me sööme, joome või millega elus kokku puutume on keemia.

Keemia on teadusharu, mis käsitleb ainete koostist, ehitust ja omadusi ning nende muundumise seaduspärasusi. Keemiat võib ka defineerida kui füüsika osa, mis uurib väliselektronkihti.

Keemiline aine on aine, mille molekulidel on ühesugune koostis ja struktuur.

Lihtaine koosneb ainult ühe keemilise elemendi aatomitest, näiteks hapnik (O2) ja raud (Fe).

Tänapäeval on mingil põhjusel keemia mõiste muutunud sünonüümiks „sünteetikale“ või „mürgile“.

 

A’la – „vaata seda toidulisandit, puhas keemia ju…“. „Sööge naturaalset toitu ja ärge keemiat tarbige!“. Ometigi on sellised laused ju täiesti ebaloogilised.

Aga olgu – eeldame, et mõeldakse siinkohal siis kas sünteetikat või siis laiemas mõistes mürke. Aga kas see on üldse tõsi?

Miks peetakse sünteetilisi ühendeid mürgiks, aga looduses naturaalselt esinevaid asju ohutuks? Maailma kõige surmavamad mürgid, haigused ja hädad on kõik põhjustatud täiesti naturaalsete ühendite poolt. Loomade mürgid, taimede mürgid, parasiidid, seenhaigused, viirused ja bakteriaalsed infektsioonid. Kõik on ju puhas naturaalne värk.

„Keemia“, kui selline, rääkides sünteetikast, on enamasti loodud justnimelt selle põhjusega, et eelmainitud hädasid vältida ning täiustada looduse loodut. Me piserdame oma toite pestitsiididega, et tappa kahjureid ja parasiite. Piirata haiguste levikut ning vähendada näljahädasid toidu säilivusaega pikendades. Me loome vaktsiine ja vastumürke, et päästa elusid. Meditsiin kasutab lugematut hulka sünteetilisi aineid, et piirata nakkuste levikut.

 

Tekib küsimus, et mis õigusega levitatakse meedias sõnumit, et keemia on halb ning kõik naturaalne või orgaaniline on perfektsuse tipp?

 

Ei ole ju. Emake loodus on kohati hämmastav kobakäpp olnud. Inimeste kehad on näiteks väga kaugel perfektsusest. Meie nägemine on kehv, kuulmine pea olematu, me võime surra pisemategi tegurite kätte väga kergelt. Miks peaksime me eelistama emakese looduse meelevalda jäämist, selle asemel, et oma elu enda kätte võtta?

Palju räägitakse Paleo elustiilist või üldse laiemas mõistes elust sadade ja tuhandete aastate eest, kus tsivilisatsioon oli veel lapsekingades ning inimesed elasid looduse meelevallas. Sellest ajast räägitakse kui perioodist, kus inimesed olid terved, tugevad ja elujõulised.

See jutt on jama. Ütleme ausalt. Eluiga oli kehv, näljahädad tavalised, haiguseid oli seinast seina, mis tapsid inimesi ilma, et keegi oleks teadnud üldse miks.