Paks ja ilus - mida ütlevad värsked uuringud?

Paks ja ilus – mida ütlevad värsked uuringud?

Kui mees jääb naisele silma, arvake, mis püüab tema tähelepanu? Mõni ütleb, et ilusad silmad on tema teema,  teine väidab, et asi on mehises rinnas või laias lõuajoones. Tuleb välja, et hoopis keharasvade olemasolu ja protsent on üks suuremaid atraktiivsuse märke.

Kui on õnne, siis sünnib mehe järeltulija samuti sellise hea geneetikaga. Niisiis tahab naine valida mehe, kellel on head geenid ning terve immuunsüsteem.

Siiani tundub, et maskuliinse välimusega mehed lähevad paremini peale, kuna nende välimus justkui viitakski heale geneetikale ja tugevale immuunsüsteemile. Uuemad uurimused lükkavad selle väite siiski pea peale. Uurijad on leidnud, et mehe kõhuümbermõõt on tähtsam kui maskuliinsus, näokuju või muu säärane. Keharasva seostatakse vaistlikult atraktiivsuse, kõrgete testosterooni levelite ja tugevama immuunsüsteemiga. Liiga palju rasva seevastu on ka halb.

Kõige atraktiivsemaks peetakse meest, kelle keha rasvaprotsent on 12 protsenti. Kui protsent on oluliselt kõrgem ja meest võib juba paksukeseks pidama hakata, on tõenäoline, et ka immuunsüsteem on poole nõrgem. Ilmselgelt ei peaks meesterahvas selle nimel nüüd nälgima või sööma nagu laps, kuid oma noorema ea metabolism on peaaegu et võimalik taastada. Tee nii :

Tarbi rohkem proteiine

Briti uuringust selgus, et osalejad, kes suurendasid proteiinirikaste toitude tarbimist, põletasid päevas 71 kalorit rohkem kui need, kes virelesid madala proteiinisisaldusega dieetide käes. Alusta päeva paari praemuna või omletiga ja tarbi päeva jooksul veel näiteks kalkunisinki, mandleid, juustu, tuunikala või lõhet.


Söö tihedamini

Einete vahele jätmine uimastab su “kaloripõletustöökoja”. Suuremate toidukordade vahele on hea mahutada veel jogurtitops või peotäis mandleid.

Joo rohelist teed

Siinkohal võiks liptoni vahele jätta ja kasutada lahtisi rohelise tee lehti. Roheline tee sisaldab tugevaid antioksüdante, mis teadaolevalt kiirendavad metabolismi.

Keharasv ja ilus mees - mida arvab naise aju

Kindlasti pole vaja hakata pidama dieeti. Miks? Kuna enamus dieete, mis on ka õigete toitumisvajaduste järgi tehtud, on raskesti järgitavad. Pikemas perspektiivis ei aita nad sul oma ideaalkaalu ka säilitada. Teiste sõnadega – lähed dieedile, lõpetad dieedi ja teed mida? Suundud tagasi samade toitumisharjumuste juurde, mis su mõmmikuks tegid.

 Dieedi asemel tuleks eluviise samm-sammult lihtsalt tervislikumaks muuta, näiteks süüa kolme suure eine asemel päevas viis väiksemat.

See sisu on nähtav VIP kliendile