Rainer Vakra - Vallaliseks SMSi kaudu

Rainer Vakra
kommunikatsiooni- ja meedia­magistrant

Suhte lõpetamine on keeruline teema. Miks mõnede inimeste jaoks on siin parim lahendus SMSi saatmine?

Tuleb tunnistada, et sageli säilitame mõnda suhet kauem, kui see mõttekas oleks. Seetõttu tuleks ühel hetkel astuda otsustav samm. Paar aastat tagasi heitis taolise pilgu oma eraelule Soome peaminister Matti Vanhanen ning saatis kaaslasele SMSi, et nende suhe on läbi. Vähe sellest, et peaminister vabanes koormavast vahekorrast, veider lugu pälvis ka tohutult meediakajastust.

Ka Britney Spears teavitas SMSi teel abikaasat, et soovib suhte lõpetada. Popstaar sai selle trikiga hakkama isegi pisut varem kui naaberriigi peaminister.

Suhte lõpetamine on keeruline teema. Igaüks teab ütlust, et parem õudne lõpp kui lõputu õudus. Samas tuleks teadvustada,­ et suhe, mis leiab ühel hetkel oma lõpu, ei pea olema tingimata ebaõnnestumine – seda võib vaadata kui vajalikku kogemust. Sageli kalduvad inimesed mis tahes suhte lõppemist tõlgendama personaalse läbikukkumi­sena. Suhte lõpetamisega kaasnev ebameeldivus lisab piinlikkust juurde. SMS seevastu on lühike, lihtne ja konkreetne: ei süütunnet, võltsnaeratusi ega väljamõeldud põhjendusi. Ja siis pole ka ime, et nii mõnelegi inimesele tundub mõte SMSi saatmisest vägagi atraktiivne.

Ükskõik kui palju vabandusi me ka leiaks, tegelikult Britney ja Vanhaneni eeskuju heaks kiita ei saa. Kui juba kellegagi suhtes olime, siis oli ju tegu väärt inimese­ga. Pigem on see lugupidamisavaldus kaaslase vastu, kui räägime talle ausalt ära, mis hinge peal.

Sugugi kõik ei tule sellega toime. Sinna, kus on nõudlus, tekib alati ka pakkumine, ja nii võis veidi aega tagasi meediast luge­da firmast, mis osutab lahutus- ja vallandamisabi. See oleks nagu Britney-Vanha­neni meetodi edasiarendus, kus teenuse­pakkuja teeb vajalikud telefonikõned, vestlused ja muu vajaliku kliendi eest ise ära, isegi SMSi ei pea ise kirjutama. Turumajandus!

Islamimaades saab mees end naisest ametlikult lahutada, öeldes seda naisele kolm korda järjest.

See sisu on nähtav VIP kliendile