Stiilne mees Aivar Antonio Lätt

Aivar Antonio Lätt

Meeste moebränd Baltman, uuenduslikkusest puudust tundnud bränd on muutunud üheks moodsaimaks ja kaasaegse mehega kokkukäivaks rõivatootjaks. Selles arengus on rohkem kui „süüdi” Baltmani peadisainer Aivar Antonio Lätt. Ta on töötanud vabakutselise moedisaineri, stilisti ja ajakirja moetoimetajana ning loonud meeste- ja naistekollektsioone erinevatele rõivabrändidele nii kodu- kui ka välismaal. Antonio on moodne mees, kes teab moest kõike ja sellest me temaga ka räägime.

Tekst: Tairi Morozov Fotod: Riina Varol, tootjafirmad

Q: Kuidas sa moemaastikule jõudsid ja mis sind selleks mõjutas?

Antonio: Ehee. Pärast pettumist vedurijuhi ja kosmonaudi ametites otsustasin disaini kasuks. Ei kahetse.

Q: Räägi oma õpingutest ja otsingutest. Kas sa oled seal, kus sa tahaksid oma karjääriredelil olla?

Antonio: Moetööstus on ala, mis arvab end liikuvat kiiremini kui valgus. Igas sajandiksekundis lisandub uusi ideid ning selleks, et püsida vähegi konkurentsi­võimelisena, tuleb kogu aeg juurde õppi­da. Mood on tuntud oma ettearvamatu käitumise poolest, seega pikki plaane teha pole mõistlik. Hetkeseisuga olen oma karjääriredeli pikkusega vägagi rahul. Kus asub järgmine pulk – eks tulevik näitab.

Q: Palju sind ennast mood mõjutab ja kas sulle meeldib lasta moel ennast mõjutada?

Antonio: Kui inimene tegutseb moetööstuses, ei saa ta väita, et mood teda üldse ei mõjuta. Puhtalt igapäevatöö tasandil pead sa kogu valdkonnas toimuvaga kursis olema. Proovin küll viisaka inimesena tööd mitte koju kaasa võtta, kuid vahel ta tuleb ise ja tahes tahtmata mõjutab minu särgi värvi või kinganina kuju.

Q: Sinu lemmikud ja iidolid sellel alal?

Antonio: Lemmikud muutuvad aja jooksul rohkem või vähemal määral. Noore ja rohelise disainerina meeldisid vihasema­ käekirjaga tegijad, natuke vanema ja kogenumana hakkad asjadele aga hoopis teise pilguga otsa vaatama. Läbivad lemmikud, kelle loomingust kunagi küllalt ei saa, on vast Massimo Osti (Stone Islandi­ ja C.P. Company asutaja ja loovjuht), Hedi Slimane (pikaaegne Dior Homme’i peadisainer) ja Helmut Lang (samanime­lise brändi asutaja ja peadisainer kuni aastani 2005).

Q: Milline on sinu stiil? Mida on sinu garderoobis kõige rohkem ja mida sinna kunagi ei teki?

Antonio: Parafraseerides legendaarset Vogue’i moetoimetajat Diana Vreelandi:

inimese tõeline stiil peitub mõistuses: kui sellega on korras, siis välimus tuleb juba iseenesest.

See sisu on nähtav VIP kliendile