TEST - Borjom, muna või keefir - milline ravib kõige paremini pohmelli

TEST – Borjom, muna või keefir – milline ravib kõige paremini pohmelli

Eelistad sa kanget lahjale, kokteile puhtale joogile, mulliga või mullita jooke. Tõsi on see, et neid õnnelikke on vähe, kes pohmelli kunagi põdenud pole. Linnalegende erinevate pohmelliravimite kohta on kümneid. Kõiki neid läbi proovida osutuks ehk liiga laialivalguvaks ettevõtmiseks.

Valisime välja kolm väidetavalt väga tõhusat pohmelliravimit: keefir, toores muna ja Borjomi vesi. Palkasime kolm peolõvist katseisikut, et nad reaalselt prooviks, kas üldse, kui palju ja mismoel on pohmelliravimisel tegelikult abi nende nii tuntud pohmarohtude allakulistamisel.

 

Katsepäevi oli kokku 3

Alkohol mida tarbiti: Viin, tequila, vein ja shampus. Neid jooke tarbisid kõik kolm katseisikut kõigil kolme õhtul ning segamini. Niivõrd ekstreemne valik sai tehtud ikka selleks, et meie eksperiment mõne katseisiku liiga hea hommikuse enesetunde tõttu ei luhtuks. Miski peab ju garantreerima, et hommikune ärkamine katastroofiliselt sant oleks.

Paistab, et alkoholimenüüga tabasime kohe kümnesse, sest meeste hommikune enesetunne polnud kiita kohe esimesel eksperimendihommikul. Andsimegi kohe esimesel pohmahommikul Kristole kätte rest tooreid kanamune, Tauno sai 2L Borjomi vett ja Rauno osaks langes 2L keefiri. Kahel järgneval hommikul jagasime tooted ümber nii, et kolmanda katsepäeva lõppedes olid kõik noormehed iga toote ära proovida saanud.

Tulemused olid kohati üllatavad.

KRISTO 26 a.

Ma võin mida iganes kurgust alla kallata aga hullemat kui iiveldamisehoos megapeavaluga tooreid mune kugistada pole ma kogenud. See oli lihtsalt, vabandan väljenduse eest, väga rõve. Kokku suutsin ära juua kolm muna. Segasin toore muna klaasis ära ja üritasin seda koogelmoogelit väikeste lonksudena veega alla loputada. Mingit leevendust see kaasa ei toonud. Ainus mis mingilgi määral aitas oli pigem see kraanivesi, millega ma munad alla kulistasin. Pea valutas isegi õhtul veel.

MUNA: Ma võin mida iganes kurgust alla kallata aga hullemat kui iiveldamisehoos megapeavaluga tooreid mune kugistada pole ma kogenud. See oli lihtsalt, vabandan väljenduse eest, väga rõve. Kokku suutsin ära juua kolm muna. Segasin toore muna klaasis ära ja üritasin seda koogelmoogelit väikeste lonksudena veega alla loputada. Mingit leevendust see kaasa ei toonud. Ainus mis mingilgi määral aitas oli pigem see kraanivesi, millega ma munad alla kulistasin. Pea valutas isegi õhtul veel.

BORJOM: Veest paremat kingitust on raske tahta. Tavaliselt joon kraanivett või mõnda suvalist mineraalvett. Borjomi vesi tundus esialgu natuke võõra maitsega aga arvestades minu hetkeseisundit oli maitse kallal virisemine liiast. Jõin need 2 liitrit rekordkiirusel 2 tunniga ära. Enesetunne paranes märgatavalt. Aitab päris hästi

KEEFIR: Olen palju kuulnud, et keefir ravib pohmelli. Jõin need 2 pakki ära ja antud olukorras sobis keefir hästi. Parema meelega oleksin muidugi vett joonud, sest vähemalt minu jaoks pole keefir janukustutajana piisavalt tõhus. Võibolla tingis seda keefir või oli lihtsalt selline imelik päev aga suuremast pohmellist sain üsna kerge vaevaga jagu. Ärgem unustagem, et eelmise õhtu jookidemiks polnud just tagasihoidlik valik.

Test - toores muna Borjomi Keefir

Test – toores muna Borjomi Keefir

TAUNO 29 a.

MUNA: Ühe muna suutsin alla kugistada aga sellega minu osa tänases(teises) katsepäevas ka lõpes, sest midagi ebameeldivamat kui läikiva südamega tooreid mune süüa annab otsida. Võibolla muna aitab pohmelli vastu, ma ei vaidlusta seda aga olgem ausad, suur väljakutse on üldse endale midagi suhu pista ja kui see miski peaks olema veel toores muna, siis….

BORJOM: Borjomi vesi oli elulise tähtsusega. Hommikune janu oli metsik ja misiganes mineraalvett sisse kallata oli väga leevendavaks abivahendiks. Kindlasti on Borjomi pohmelliravival kuulsusel oma tõepõhi all, sest enesetunne paranes üsna kiiresti. Ka mu 50- ndates isa ütleb, et see pidavat väga hea pohmelliravim olema.

KEEFIR:  Esimene pakk läks ruttu alla. Meeldis see, et keefir oli antud olukorras ka natuke toidu eest. Tavatoit poleks mulle kohe kindlasti alla läinud. Peavalu vastu keefir ei aidanud, janu kustutas ka nii poole vinnaga- vett peab ikka lisaks jooma. Minu hinnangul on keefir normaalne jook pohmelliga, mis küll halba enesetunnet väga ei paranda, samas ajutise toiduasendajana toimib hästi.Pohmell ja ravi

RAUNO 28 a.

MUNA: Ma ei suuda tooreid mune isegi kaine peaga juua rääkimata siis pohmelliga kui pea valutab ja sisikond tahab niigi vabatahtlikult välja tulla. Kuidagi imesin 2 muna läbi kahvliga koore sisse toksitud augukeste ära. See oli üsna vastik. Umbes tunni pärast tundsin, et minu olukord on paranenud. Arvan, et kui mune juua suudad, siis on neist abi küll natuke.

 

BORJOM: Minu jaoks polnud Borjomi hea toime uudiseks. Joon Borjomi vett alati kui pohmell kallal. Vähemalt mineraalvetest on see ainuke, millest reaalselt abi on. Teadsin juba ennem, et see aitab ja seetõttu siit ka minu maksimumpunktid.

 

KEEFIR: Mu enesetunne oli ikka väga sant. Jõin need keefirid ära. Päris kenasti läks alla kuigi parema meelega oleksin vett joonud. Raske on öelda kas keefirist ka pohmelli enda vastu abi oli. Ma ei ütleks et seekord end kuidagi teisiti tundsin kui muidu pohmnelliolukorras.

 

Pohmelli test tulemused

Pohmelli test tulemused

 

PUNKTID KOKKU

Punktitabel ja katsealuste ütlused annavad selge eelise Borjomi veele. Positiivsete omadustena jäi see looduslik mineraalvesi kõlama just hea janukustutajana ja üldise enestunde parandajana. Kõik kolm katsealust olid ka ühel meelel Borjomi peavalu vähendava omaduse osas. Antud valikust oli Borjom ka ainus, mida kõik katsealused kindlalt soovitada julgevad.

Teise koha saavutanud keefiri iseloomustati pigem kui mittemidagi ütlevat neutraalset jooki. Kui pohmelliga toit parasjagu alla ei lähe, siis keefir muu toidu asendajana on hea valik. Peavalu rohu või janukustutamise osas pole tegu millegi erilisega.

Toores muna jäägu pigem karmide vanakooli poiste pärusmaaks. nagu katse näitas ei suuda keskmine tänapäeva mees sellist libedat ollust suusissegi võtta rääkimata, siis veel pohmelliravist.

Pohmell ja peavalu ravi test

Test

PS:Õigesti kasutades on muna väga hea pohmelliravim. Neela toores muna tervena alla ja hetk hiljem on kontrollimatu okserefleks garanteeritud, sest mis saaks olla veel parem pohmelliravim kui, et näpud kurku ja…..

Lisa kommentaar