PLAYBOY asutaja Hugh Hefner ütles 1970. aastal kuu kaunitaride – Playmate’ide –kokkutulekul legendaarsed sõnad: „Ilma teieta annaksin ma välja kirjandusajakirja.”

 

Marilyn Monroe

Kes teab, kuidas oleks PLAYBOY käsi käinud siis, kui 1953. aasta detsembrinumbris poleks poseerinud Marilyn Monroe. Esimese ajakirja kaanele polnud märgitud isegi järjekorranumbrit, sest peatoimetaja polnud kindel, kas väljaanne ikka püsima jääb.

Nüüdseks maailmakuulus pilt Marilynist punasel taustal ilmus praeguse kolme lehekülje asemel vaid ühel.

Tollal oli Monroe jõudnud teha pisemaid filmirolle, kuid tema tähetund seisis alles ees. Hefner ostis „Kuldsete unelmate” aktipildi õigused 500 dollari eest. „Kahtlemata oli see kirjastamisajaloo edukaim investeering,” kommenteeris ta hiljem.

 

Jayne Mansfield

1955. aastaks oli juba selge, et PLAYBOY on meediaturul kindla koha sisse võtnud. Ka veebruari kaunitari, plaatinablondi Jayne Mansfieldi karjäär sai pärast ajakirjas poseerimist tublisti hoogu.

Ta sõlmis lepingu filmistuudioga Twentieth Century Fox ning pälvis viimaks isegi Kuldgloobuse. Muide, tema tütar Jayne Marie Mansfield poseeris PLAYBOYle omakorda aastal 1976.

 

Bebe Buell

1974. aasta Playmate’il Bebe Buellil on popkultuuri ajaloos kindel koht, olgugi et isevärki. Nimelt on Bebe kallimate hulka kuulunud terve rodu muusikuid eesotsas Rod Stewarti, Elvis Costello ja Steven Tyleriga. Kooselust viimasega sündis ka nüüdne Hollywoodi staar, tütar Liv Tyler.

Tõsi küll, hoolitsev gruupi-ema ei pidanud pikka aega vajalikuks, et tütar oma pärisisa teaks, sest pelgas, et mehe halvad elukombed võivad Livile külge jääda. Igatahes pole meelelahutusäri tundmine Bebel mööda külgi maha jooksnud – praegu töötab ta mänedžerina ning tema klientide hulka kuuluvad näiteks Blondie solist Debbie Harry ja tütar Liv.

 

Dorothy Stratten

1979. aasta augusti Playmate Dorothy Stratten kirjutas oma ankeeti, et ei salli armukadedaid inimesi. Vaid aasta hiljem tappis tema abikaasa kiivushoos naise, kuna Dorothy tahtis teda filmirežissöör Peter Bogdanovichi pärast maha jätta.

See võigas lugu on inspireerinud looma mitut filmi, millest ühes mängis peaosa Jamie Lee Curtis. Hefner on aga öelnud, et Dorothy surmaga algas PLAYBOY tumedam dekaad.

 

Pamela Anderson

Kes ei teaks 1990. aasta veebruari kaunitari Pamela Andersoni! Pammy puhul pole enam ammu tähtis, mida ta teeb, vaid see, et ta lihtsalt on.

Olgu tema näitlemisoskus milline tahes, kuid ei taha ette kujutadagi, mida oleks vaene David Hasselhoff teinud „Rannavalves” ilma Pamita.

Kellesse veel oleks Sacha Coheni tegelaskuju Borat pidanud USAsse jõudes armuma kui mitte Pamelasse? Kelle netti lekitatud koduseksivideo peaks meid veel rõõmustama kui mitte Pami ja Tommy oma? Jah, ilma Pamelata oleks elu hülgehall.

 

Anna Nicole Smith

1992. aasta mai Playmate Anna Nicole Smith mõjus pigem absurdse loodusnähtuse kui lihast ja luust naisena. Tema surmastki kuuldes tundus, et nüüd varises küll suure Tõllu teinepool Piret ise manalasse.

Mis aga ei takistanud sellele lopsakale blondiinile kogu südamest kaasa tundmast. Mingil absurdsel moel oli Anna Nicole ilus, naljakas ja liigutav popkultuuri ilming.

Teist temasugust ei tule. Küllap.

 

Jenny McCarthy

1993. aasta oktoobritibi Jenny McCarthy pole ainult imekaunis PLAYBOY modell. Jenny on mänginud ka seriaalides ja filmides ning olnud isegi maineka auhinna Emmy nominent. Pamela Andersoni järel laetakse netist just tema pilte kõige rohkem alla. Kõige selle juures jääb blondiin tagasihoidlikuks, väites, et pole mingi seksisümbol: „PLAYBOY oli mu hüppelaud ja mu ainus tee Hollywoodi.”

 

Ola Ray

Kui 1980. aasta juuni Playmate Ola Ray märkis oma ankeeti lemmikartistiks Michael Jacksoni, ei osanud ta aimatagi, et kahe aasta pärast särab ta ise Jacksoni videos „Thriller”.

Ja mitte ainult. Suuresti tänu PLAYBOYle sai tumedanahaline kaunitar mitmeid arvestatavaid tööpakkumisi, osaledes näiteks koos Eddie Murphyga filmis „48 tundi”.

Praegu kasvatab Ola väikest tütart ning väidab, et PLAYBOY oli parim, mis temaga on juhtunud.

 

Alexandra Karlsen

On vana tõde, et kaunile naisele ei tasu läheneda lolli jutuga. 1999. aasta märtsi kaunitar Alexandra Karlsen ühendab endas imelisi kehavorme ja hiilgavat mõistust.

Alexandra õppis neljaselt lugema, avaldas teismelisena koolilehes kolumne, pidas 20-aastaselt oma lemmikkirjanikuks Herman Hesset ning kirjutas hiljem ka mõned tähelepanuväärsed raamatud.

 

Kimberley Conrad Hefner

Ja muidugi ei saa Playmate’idest rääkides üle ega ümber 1989. aasta kaunitarist, madame Kimberley Conrad Hefnerist. Just sellel noorel kanadalannal õnnestus võita härra Hefneri süda, mehega altari ette jõuda ja talle kaks poegagi sünnitada.

[interaction id=”5661c4a441f2d0122b11b0d0″]

Vaata kõiki neid ikoonilisi kaunitare siin:

https://kikylips.com/

Lisa kommentaar