KOKTEIL - 300 aasta tagune kokteil!

Allikas: diffordsguide.com

Kokteil on tuntud nimede all Huckle-my-butt ja Huckle-and-buff. See pärineb 18. sajandi esimesest poolest ning on valmistatud konjakist ja õllest. Arvatakse, et just see on maailma esimene kokteil. Jamie Oliver ja Jimmy Doherty taaselustasid joogi 9. augustil 2013. aastal Londonis, esitledes seda ka Londoni Kokteilinädalal, ning andsid sellele kaasaegse nüansi juurde, kasutades naerugaasi ja sous-vide meetodit (soojendades plastikkotti veevannis).

VAJA LÄHEB:

1 värske munavalge

150 ml Harvey’s Porter 1859

30 ml Remy Martin VSOP konjakit

8 ml Domaine de Canton ingverilikööri

22 ml heledat muskovaado suhkru siirupit

VALMISTAMINE:

Blenderda kõik komponendid aeglasel kiirusel läbi, seejärel soojenda potis, segades tasakesi vispliga (võid ka kuumuta mikrolaineahjus 30 sekundit ning sega). Vala jook eelsoojendatud klaasi. Kui plaanid serveerida korraga mitu klaasitäit, siis serveeri supipotist 60 kraadi juures.

Jamie ja Jimmy retsept oli järgnev:

VAJA LÄHEB:

1 värske munavalge

20 g muskovaado suhkrut

35 ml konjakit

150 ml Harvey’s Stout õlut

0,8 ml ingverimahla

sifoonpudelit

plastikkotti

VALMISTAMINE:

Vispelda munavalge ning seejärel vispelda kiiresti hulka 20 g muskovaado suhkrut, 35 ml konjakit, 150 ml Harvey’s Stout õlut ning 0,8 ml ingverimahla. Vala segu sifoonpudelisse (joogi gaseerimise nõusse), sule ja lisa sellesse naerugaasi. Soojenda segu plastikkotis 60kraadises veevannis. Seejärel kalla jook sifoonist klaasi. Kaunista muskaatpähkliga.