Aktifotode koolitus QOQO Dea ja Maarjan

Tekst: Reimo Raja Fotod: E.Stogov, I.Reisman, J.Raud, K.Kärner, K.Tihane, M.Tooming, M.Veerberk, T.Kivilomp, Venno K.

Mõne aasta eest korraldasime aktifotokoolituse. Mis seal toimus?

Üleni mustaks võõbatud Musta Kõu fotostuudios istub reas kümmekond (akti)fotohuvilist meeskodanikku, kelle ette kõrgele toolile seab end sisse fotoguru Viktor Koškin. „Õpime nägema keha ja valgust,” seab ta fotokoolituse eesmärgiks. Alustuseks kuulame õpetussõnu stuudios pildistamise ning valguse ja varju sättimise kohta. 

Veidi hiljem liitub meie maskuliinse seltskonnaga kaunitar Kristina, kes oma riideid oluliselt vähemaks võtab ning laseb näole fotomeigi paigutada. Kristina abil näeme, kuidas käib üks glamour stiilis fotosessioon. Vahime tema pildistamist pealt nagu arstitudengid operatsioonisaalis, jälgides hoolega iga pisidetaili, mida pildistamisel silmas peab pidama. Oluline info registreeritud ning esmane vaatlus tehtud – nii lõpeb esimene koolituspäev.

Järgmisel päeval on ruum täis elevil mehi ning sebimist on rohkem kui toidupoes tipptunni ajal. Keset stuudiopõrandat lebab seksikas Maarjan, kelle keha katavad napid stringid ja kelle ümber siblivad ringi mehed. Üks pildistab, teised aitavad valgust ja dekoratsioone sättida. Õpetaja Koškin jälgib kõike tähtsalt pealt ja juhib algajate aktifotograafide tähelepanu vajalikele detailidele.

Sätitakse valgust siit ja sealt ning palutakse modellil end nii ja naapidi keerata. Eesmärk igal pildistajal üks – teha ideaalilähedane aktifoto, millel valgus ja varjud paigutatud nii, et naiselikud kehavormid parimal viisil esile tuua ning kindlasti mitte unustada lahedat emotsiooni fotol.

Ootan oma korda ja uurin enne, kuidas teistel on pildistamine läinud. „Alguses ma ei lootnud sellest teab mida, aga vaatan, et tegemist on ikkagi kunstiga, millega keha voorused ja jooned välja tuuakse,” ütleb Einar.

Mida elukaaslane arvas, et mees tuleb pildistama noort, ilusat, võõrast ja peaaegu ihualasti naist?

„Jumala pärast, miks ma ei võiks võõrast naist pildistada?! Minu poolest võib tema võõrast meest näiteks joonistada. Kui suhted korras, siis ma ei näe küll mingit probleemi,” leiab vana fotokala Kaido, kes varemgi kehakatteta naist jäädvustanud.

Lõpuks saabub minu kord. Lohistan põrandale mingi tumeda karvase vaiba, sinna peale ühe mesimummi mustriga tooli ning lilleõit meenutava laua. Krutin prožektorid paika ja palun tublil abilisel helestiga valgust õigesse kohta peegeldada. Maarjan võtab poosid sisse ja sessioon võib alata.

See sisu on nähtav VIP kliendile