MARILIN - Tuled peale!

MARILIN – Tuled peale!

Marilin Kongo senine lauljaelu möödus lava hämarates nurkades. Nüüd astus ta pika sammuga otse prožektorite risttulle.

Kes teadis kuu aega tagasi Marilin Kongot? Mõni tähelepanelikum vaataja võis tema kui taustalaulja nime mäletada viimatiselt Eurovisioonilt. Mõni teravsilm tabas ta ehk tantsusaate laulutriost. Või sattus juhtumisi tema sooloesinemisele.

Kuid suvest saadik on Kongomaania Eestis epideemia mõõdud võtnud. Kongomaania all ei tuleks silmas pidada 23aastase Marilini samanime­list bändi, mis juba aasta otsa vaikselt lugusid teha nokkinud, vaid Marilini&Co silmahakkavat turunduskampaaniat.

Marilin ootab kohvikus, nähes hommikutunnil välja värske nagu valge klaar. Justkui oleks veetnud muretu nädala spaas, mitte ööd-päevad bändi promodes. Ta vabandab oma kähedat häält, mis muudab teda sarnaseks Lea Liitmaaga, kelle kingadesse ta oma muusikaga nagunii astuda kavatseb.

Ta on veel ilusam kui piltidel.

Niisiis, Marilin, miks me praegu vahetpidamata sinu nime kuuleme?

„Tundus olevat õige hetk avalikkuse ette astumiseks, kuigi ma tegelikult ei ole suure tähelepanuvajadusega inimene. Ma tahan oma muusikat teha, aga ühel hetkel ei piisa omaette garaažinurgas nokitsemisest. On vaja kuulajaid,” selgitab Marilin.

Mõni nädal tagasi ilmus bändi esimene singel „Catch Me if You Can”, mida raadiojaamad usinalt käiavad. Kuid selliseid bände on ju lademes? Kas tähelepanu põhjus pole pigem selles, et üks bändi liige on kena noor tüdruk?

„Kõik võib olla, aga naisrokilauljaid pole ju Eestis eriti palju! Ja meie bändi koosseis pole juhuslik, meil on koos head pillimehed.”

 

Marilin on küsimustele vastates võitlusvaimu täis nagu väike ninja. Kui ta rääkimise ajal jõuliselt oma topi õlapaelu sikutab, saab aimu, et tal on täitsa arvestatavad musklid – üks tänapäeva staaride möödapääsmatuid­ tunnuseid. Aga need ei pärine jõusaalist. Marilini ema on Saue kuulsaim show-tantsuõpetaja ja otse loomulikult­ on tütart lapsest saati trennidesse kaasa veetud.

„Laulja lavaline olek on märksa veenvam, kui oled tantsu teinud,” usub Marilin.

Oma tantsuoskust on ta seni rakendanud muusikalides („Fame”, „Georg”, „Tuhkatriinu”, „Hull sinu järele”),­ aga esitab vahel ka spetsiaalseid tantsumuusikakavu 70ndate funky’st ja 90ndate popist.

Milleks kõige selle nunnu ja naise­liku kõrvale rokk? Kylie Minogue’i šnitis eeskavaga oleks Marilinil tantsuoskusest kindlasti rohkem tolku.

„Ma olen ise ka mõelnud, miks. Aga seda ei saa ju ennustada, mis sul südamest hakkab tulema, kui sa lugusid kirjutad. Rokkmuusika on mulle kõige rohkem hinge pugenud.” Seda on tunda.

Kui ma küsin, kas ema pidas Marilinile nime pannes silmas sekspomm Monroe’d, siis lõikab Marilin kärmelt vahele:

See sisu on nähtav VIP kliendile