Õlu on elu ehk aeg naised poodi õlle järele saata!!!

Õlu on elu ehk aeg naised poodi õlle järele saata!!!

Jaanipäev on kohe käes, aeg naised poodi õlle järele saata! Väike spikker oleks aga naisukesele abiks küll. Prindi välja või õppigu pähe. Peaasi, et õlle asemel limonaadi ei too. Õlut on pruulitud juba 3000 aastat eKr ja see on kõige levinum alko­hoolne jook maailmas. Vaatame ka meie ringi, et teada saada, millist õlut maailmas juuakse.­ Õnneks ei pea siiski lennukile hüppama, kui isu teiste riikide märjukese järele – kõik on kodus olemas.

Bohemia - Mehhiko õlu

Bohemia – Mehhiko õlu

Bohemia

Mehhiko

alkoholisisaldus 4,8%

pudeli maht 33 cl

Bohemia on kõige auhinnatum Mehhiko õlu, mille tootmist alustati 20. sajandi algul. Kuni 1958. aastani villiti Bohemiat läbipaistvasse pudelisse ja peale pudeli­ värvi muutuse on Bohemia püsi­nud peaaegu muutumatuna tootmise algusest saadik. Maitse­ on täidlane, veidi kakaolikult mõrkjas, kuid samas võib tunda ka vanilje magusust. Aroomis on tunda puuvilju ning röstitud otra.


Red Stripe - Jamaica õlu

Red Stripe – Jamaica õlu

Red Stripe

Jamaica

alkoholisisaldus 4,7%

pudeli maht 33 cl

Esimene maitselt hästi rikkalik­ ja aromaatne Red Stripe’i õlu pruuliti 1928. aastal ja juba aastaks 1940 oli Red Stripe kohalikul turul edukaim õllemark. 1933. aastal liitus Desnoes&Geddes (Red Stripe) Guinnessiga, mis kuulub maailma suurimasse eri alkoholi­brände ühendavasse gruppi Diageo.­ Praeguseks on Red Stripe väga kiire kasvuga ja üks trendikamaid õllebrände USAs.


Sol - Mehhiko õlu

Sol – Mehhiko õlu

Sol

Mehhiko

alkoholisisaldus 4,5%

pudeli maht 33 cl

Sol on originaalne Mehhiko hele ja värskendav lager-tüüpi õlu. Tootma hakati seda juba 1899. aastal, seega on ta vanem kui Corona, mis pärineb aastast 1922. Legend räägib, et ühel 1899. aasta hommikul­ vanas tehases nimega Salto­ del Aqua Mexico City lähistel­ märkas Saksa õllemeister, et ühele tema pruulimispajale langeb päikesekiir ning otsustas oma õlule nimekas panna El Sol (hispaania keeles päike).


Heineken Lager Beer - Holland

Heineken Lager Beer – Holland

Heineken Lager Beer

Holland

alkoholisisaldus 5%

pudeli maht 33 cl

Heinekeni hele laagriõlu on üks rahvusvahelisemaid õllemarke,­ mis on saadaval 170 riigis üle kogu maailma. Kuni tänapäevani pruulitakse Heinekeni 1873. aastast pärineva retsepti alusel. Just algupärane retsept ning laiaulatuslik kvaliteedikontroll on Heine­kenist teinud selle õlle, millena tunneme seda praegu – edukaim rahvusvaheline õllemark terves maailmas. Selle õlle ainulaadsest iseloomust annavad selgelt märku värske ja mahlakas pärmi­aroom ning kergelt mõrkjas ja nauditav maitse. A.Le Coq müüb Eestis Heinekeni alates 2003. aastast.


Lidskoe Premium - Valgevene õlle

Lidskoe Premium – Valgevene õlle

Lidskoe Premium

Valgevene

alkoholisisaldus 4,8%

pudeli maht 50 cl

Lidskoe Premium on legendaarne Valgevene õlu, 1967. aastal sündinud õllemark, mille jõulist ja rikkalikku slaavi iseloomu osati hinnata­ kogu Nõukogude Liidus. Selles Valgevene parimate õllepruulijate­ meistriteoses saavad kokku hästi­ hoitud traditsioon ja tänapäeva tehnoloogia parim kvaliteet.


Guinness - Iiri-õlu

Guinness – Iiri-õlu

Guinness

Iiri

alkoholisisaldus 4,2%

pudeli maht 33cl

Tuntuim Iiri originaalne ja ainulaadne tume õlu, mis on valmistatud odrast, erilisest pärmist ja Wicklow’ mägede veest. Odra röstimine annab õllele iseloomu­likud värvi-, aroomi- ja maitse­omadused.

Praegu toodetakse Guinnessi 50 riigis, kuid selle algne sünnikoht St. James Gate on siiani jäänud keskseks pruulikojaks. Guinnessi müüakse iga päev 10 miljonit klaasi.

Pudelis on widget ehk plastist balloonike, mis tekitab õllele omanäolise ja erilise vahu, justkui oleks tegemist vaadiõllega.

Guinnessi õlle puhul on väga oluline serveerimine – ¾ klaasist tuleb ettevaatlikult täita 45-kraadise nurga all. Seejärel tuleb oodata 2 minutit, kuni õlu settib ning alles seejärel täita servani.

Serveerida jahutatult 5–7 °C juures.


Kilkenny - Iiri õlu

Kilkenny – Iiri õlu

Kilkenny

Iiri

alkoholisisaldus 4,3%

pudeli maht 33 cl

Kilkenny õlut hakati Iirimaal pruulima juba 14. sajandil ühes siiani töötavas pruulikojas. Kilkenny­ on oma nime saanud kuulsa iiri preestri nime järgi, kes on tuntud ka Šotimaal – St. Canice või St. Kenneth.

Kilkenny on traditsiooniline hele õlu. Täidlane, kuid samas selge ja värskendav maitse, millele on spetsiaalse gaasiseguga antud eriline sügavus ja kreemjas vaht. Värvus rubiinpunane.

Kilkenny omapära saavutamiseks kasutatakse 100% iiri linnaseid, mida pruulimisprotsessis ka kergelt röstitakse.


Estrella Damm Inedit - Belgia õlu

Estrella Damm Inedit – Belgia õlu

Estrella Damm Inedit

Belgia

alkoholisisaldus 4,8%

pudeli maht: 75 cl

Gurmeeõllele omase maheda­ maitsega. Tegu on spetsiaalselt toidukõrvaseks mõeldud õllega.

Aroomis on tunda lillearoome ja puuviljalisust, panuse anna­vad ka eksootilised vürtsid. See jook sobib nii eestilikult rasvase seaprae ja hapukapsaga, grill-liha ning soolaubadega, aga ka fine dining’u kaunimate pärlitega. Jooki tuleks kindlasti serveerida hoolikalt jahutatuna ning lauale võiks asetada ka veinijahuti, kus jooki jahedana hoida. Kuigi käsi suundub puhvetist haarama klassikalisi õlleklaase, siis Estrella Inediti on õigem serveerida valge veini klaasist.

Tegelikkuses on uudne õlu tehtud peale nisu ka odralinnastest ning maitsestatud koriandri, lagritsa ja apelsinikoortega. Spetsiaalselt toidukõrvaseks mõeldud õlle autor on maailmakuulus maitsetemeister Ferran Adrià, restorani El Bulli omanik, peakokk ja ideoloog.

Adrià kõrval osalesid õlle loomises El Bulli sommeljeede meeskond – ikka selleks, et leida õiged maitsenüansid – ning õllemeistrid Dammi õllekojast.


Kronenbourg- 664 - Prantsusmaa õlle

Kronenbourg- 664 – Prantsusmaa õlle

Kronenbourg 1664

Prantsusmaa

alkoholisisaldus 5,0%

pudeli maht: 33 cl

Prantsusmaa number 1 premium õlu Kronenbourg 1664 on kordumatu maitsega tänu eriliste Strisselspalti humalate kasutamisele,­ mida peetakse „humalate kaavia­riks” ja mis annavad õllele eriti pika järelmaitse.

Strisselspalti humalad on juba 1885. aastast olnud eksklusiivselt iseloomulikud vaid Alsace’i piirkonnale – Kronenbourg 1664 kodule. Talle on iseloomulik mõru maitse, milles on tunda ka tsitruse alatoone, eriti greibi oma.

Kronenbourg 1664 lansseeriti­ Inglismaal 1952. aastal uue kuninganna troonile astumise puhul. Praegu müüakse seda edukalt juba enam kui 50 riigis üle maailma.


Carlsberg - Taani õlu

Carlsberg – Taani õlu

Carlsberg

Taani

alkoholisisaldus 5,0%

pudeli maht: 33 cl pudelis, 50 cl pudelis ja 50 cl purgis

Eriti värskendav puhta ja karge maitsega õlu, mis muudab õlle maitse sügavaks ja rikkalikuks. Linnaste ja odra suurepärane tasakaal tagab perfektse maitseelamuse.

Carlsbergi pruulimise kvaliteedi­kontroll püsib tänapäevani­ vanku­matu. Õlut valmistatakse­ vaid pari­mast väljavalitud odrast, eriti­ aromaatsetest Carlsbergi humalatest­ ning unikaalsest pärmist. Selle,­ Carlsbergensise nime kandva­ pärmi­ saamise meetodi­ töötas­ juba 1880. aastate lõpus välja­ Carls­bergi laborant E. C. Hansen. Tege­mist oli niivõrd olulise avastusega,­ et meetod anti vabaks kasutuseks kogu maailmale – võib öelda, et kus iganes ja millal iganes naudid laagerõlut, on selles tilgake­ Carls­bergi.

Lisa kommentaar