Miss model estonia 2012-Stefani posing for the camera

Miss Model Estonia 2012

Tekst: Ülo Külm   Fotod: Erakogu


„Ööklubid ei ole päris minu jaoks!”

Stefani Lehestik on viimase peal kena noor ja sportlik naine. Supervälimuse koha pealt pole vist ka midagi imestada, sest tema ema on pärit Ukraina linnast Odessast ja teadupärast leiab tõelisi iludusi sealtkandist lausa igal sammul. 20-aastane Lõvi tähtkujus sündinud Stefani võitiski juulis toimunud „Eesti Miss Modell & Miss Bikini 2012” koondvõistluselt ühe peatiitlitest, Miss Modelli oma.

Kuid nagu selgus, on ta varemgi Eestile au ja kuulsust toonud, nimelt rühmvõimlemise MM-ilt on Stefanil ette näidata kaks hõbedast medalit. Spordiga on iludus praegugi seotud – ta õpib Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonnas.

Q: Kas oled harjunud sulle omistatud tiitliga „Eesti Miss Modell 2012”? Kumba tiitlit sa endale tegelikult rohkem ihaldasid, kas „Eesti Miss Bikini” või „Eesti Miss Modell” oma?

Stefani: (Mõtleb.) Ega ausalt öeldes ei ole suurt vahet. Selge see, et igale tüdrukule ja naisele on meeldiv olla tähelepanu keskpunktis. Ikka „Miss Modell” on see, mida tahtsin. „Miss Bikini” poleks mulle ehk nii hästi sobinud, seal on rohkem naiselikke kumerusi vaja… Sobivuse küsimus seega. „Miss Modell” peab olema erinev, nagu kameeleon, kes oskab vajaduse korral muuta oma värvi ja välimust. Olen väga rahul selle tiitliga.

Q: Kui nüüd täpne olla, siis neljal päeval toimunud suurvõistluselt lisandusid sulle veel kaks tunnustust: „Miss Aeroobika” ja „Miss Talent”. Võib aru saada, et missivõistluseks valmistusid täie tõsidusega, tegid enne seda väga kõvasti trenni, harjutasid palju?

Stefani: Päev enne üritust läksin „Suvepiiga” casting’ule, seal sujus kõik hästi. „Suvepiiga” korraldaja pakkus mulle võimalust minna iludusvõitlusele, nõustusingi. Jooksin Sixtina modellikoolist läbi − selle juhataja Tiina Jantson korraldaski missivõistlust − kolme tunniga pidin kõik ära õppima! Seega võib minu puhul öelda, et olin lihtsalt õigel ajal õiges kohas. Selle iludusvõistluse näol oli mul tegemist täiesti esimese korraga, esimese kogemusega…

Q: Oot, oot… Me, mehed, kõik vist panime tähele, et missivõitluse kõikides voorudes kõndisid sa erinevalt teistest kikivarvul. Kas kaval riukalik salanõks, tagataskust võetud trump?

Stefani: (Naerab.) See on harjumus iluvõimlemisest!

Q: Sinu eduka esinemise taga on kindlasti fakt, et oled kõrgel tasemel spordiga tegelenud. Räägi sellest lähemalt…

Stefani: 12 aastat tegelesin iluvõimlemisega tipptasemel. Kuueaastaselt alustasin võimlemisklubis „Piruett”, lõpetasin võimlemisklubis „Janika”. Alustasin rühmvõimlemisega. Kui treener Tuulika Mölder hakkas minuga eraldi tegelema, läksin individuaali peale üle. Vahepeal tekkis treeneriprobleem, lõpuks läksin jälle tagasi rühmvõimlemisse.

Need olid edukad aastad. Rühmvõimlemises võitsime 2006. aastal Moskvas toimunud maailmakarikaetapi. Kuna Venemaa tase rühmvõimlemises on väga kõrge, olime võidust väga üllatunud.

Rühmvõimlemise maailmameistrivõistlustel Tallinnas võitsime aastal 2007 hõbeda. Järgmisel aastal tuli rühmvõimlemise MM-ilt Soomes ka hõbemedal… Tiitleid on kokkuvõttes päris palju.

Q: Millest sai alguse sinu huvi iluvõimlemise vastu?

Stefani: Ikka vanemate poolt. Ema-isa suunasid, kuna nad mõlemad on ise eluaeg spordiga tegelenud.

Q: Kuid juba kuueselt nii tõsiselt spordiga tegelema hakata? Liiga vara polnud?

Stefani: Kolme-neljaselt on karm, siis nagu lapsepõlve polekski. Kuueaastaselt ei tundunud liiga raske. Selles vanuses ongi õige alustada.

Q: Millest oled pidanud spordi nimel loobuma?

Stefani: (Mõtleb.) Väga pingeline elu oli sel ajal, ei saakski öelda, et pidin millestki loobuma. Kool-trenn-söök-magama-valem toimis kaksteist aastat. Võitsin sellega väga palju, et tegelesin iluvõimlemisega. See andis tugeva potentsiaali edasiseks eluks.

Q: Kuigi sa enam iluvõimlemisega tipptasemel ei tegele, oled endiselt supervormis. Kuidas enda eest hoolt kannad?

Stefani: Kogu aeg teen trenni. Tervis on kõige tähtsam, see on kõige alus. Öeldakse: „Õnnelikum on terve kerjus, kui haige kuningas! ” Kuna mul avanes võimalus lõpetada gümnaasiumi kaks lõpuklassi ühe aastaga, siis tuli tippspordist loobuda lihtsalt ajapuuduse tõttu, kuna pean haridust väga tähtsaks. Kuid endiselt käin jooksmas, sõidan ratast ja käin jõusaalis. Õppides Tartu ülikooli kehakultuuriteaduskonnas, tuleb tahes-tahtmata olla heas vormis.

Q: Miks sa Eesti esindusiluvõistlusel „Eesti Miss Estonia” ei kandideerinud?

Stefani: Ei suutnud otsustada, kuna kahtlesin oma võimetes. Olen mõelnud sellest, et ma sealt osa võtaksin − see on minu isa üks suurematest soovidest. Mul on aeg veel ees, jõuan alati!

Q: Milliseid omadusi loed enda juures positiivseteks, milliseid negatiivseteks?

Stefani: Plusspoolele panen kindlasti selle, et olen kohusetundlik, vastutustundlik, abivalmis, korrektne. Alati üritan oma asju teha maksimaalselt või korrektselt.

(Ohkab, mõtleb.) Üks võib-olla on − ei tea kas halb või hea − ma mõtlen liiga palju. Tühjadest asjadest teen endale mõtlemisega liiga. Aga inimene on kord juba selliseks loodud.

Q: Kuidas „Eesti Miss Modell 2012” tiitlivõitu tähistasid?

Stefani: Ei tähistanudki, täiesti tavaline päev minu jaoks. Pärast võistlust unistasin lihtsalt voodist, duši alla minekust, söömisest ja puhkamisest. Oli ju neli päeva tihedat tööd.

Q: Nii ilusale naisele nagu sina kingitakse vist iga päev lilli? Millised lilled sulle endale rohkem meeldivad?

Stefani: Kusjuures ei mäletagi, millal viimati kingiti… Eelmine suvi vist viimati, sünnipäevaks.

Ei ole mingit kindlat lemmikut, olgu või põllulilled, aga peaasi, et südamest.

Q: Kas värske „Miss Modell” on ise modellindusega tegelenud, selle sees olnud? Või vähemalt modellisaateid vaadanud?

Stefani: Ise ei ole veel tegelenud. See konkurss oli minu esimene kogemus. Asi on protsessis, tegelen sellega… Paar korda vaatasin „Eesti tippmodelli”, rohkem ei viitsinud. Ootasin sellest saatesarjast rohkem. Peaaegu oleksin ka ise sinna kandideerima läinud, kuid viimasel hetkel mõtlesin ümber.

Q: Millega praegu tegeled, kas suvel on puhkamiseks aega olnud?

Stefani: Puhkan, naudin Eesti suve, teen trenni, päikest olen mitu korda võtnud, ujumas ei ole käinud, kuna pean Eesti vett külmaks, aga proovin kindlasti ära.

Q: Nii kenal naisel nagu sina on kavalere kindlasti jalaga segada. Aga millised mehed sulle tegelikult korda lähevad, sulle rohkem sümpatiseerivad?

See sisu on nähtav VIP kliendile