QOQO KAUNITAR - Kirglik rulataja - Kristel Orasmäe

Tekst: Mai Leemet  Foto: www.teip.ee

Kas olete kuulnud Kristel Orasmäest, Kriskast? Kui ei ole, siis on meil rohkem kui hea meel tutvustada teile Eesti Tänavaspordi Liidu eestvedajat, neljakordset Soome meistrit rulatamises, Eesti esimese rulakooli eestvedajat, Eesti esimese rulabrändi ühte loojat, peagi valmiva siserulahalli idee ja teostuse ema! Kriska silmist ja südamest kiirgab rohkem kui küllaga rõõmu, kirge ja positiivsust, seda eriti eredalt, kui teemaks tänavasport ja rulatamine.

Õnneks on meid ümbritsevas maailmas veel inimesi, kes järjekindlalt, vahel ka jonnakalt oma asja ajavad! Hingest ja täiega! Ehk äratab see lugu Kristelist nii mõnegi kustunud rulakire või mis iganes muu kire!

Millega tegeled?

[Kristel] Olen tegelenud tänavaspordi ehk rulatamisega nüüdseks juba üheksa aastat.

Kust sai alguse sinu armastus tänavaspordi ja just rulasõidu vastu?

[Kristel] Mäletan, kui pisikese plikana sõitsid koduteel mulle trikitades vastu kamp rulatajaid. Kõikidel positiivsed näod ees, kruiisisid tänaval must mööda, tehes teeservades trikke üles ja alla. Minu pilgu röövisid nad silmapilk, jäin isegi seisma ja neile järele vaatama. Koju minnes oli esimene lause, et ema, ma tahan rula. Ema ahastus oli suur, kui ütlesin, et hakkan nüüd rulaga sõitma ja mul on lauda vaja. Olin mitmeid-mitmeid aastaid balletti tantsinud ja selline radikaalne pööre pani emal ikka päris hullult katuse sõitma. Esimesed aastad ei toetanud ta mu rulatamist üldse. Kui tulid esimesed medalid, siis hakkas ta mu kirest aru saama.

See sisu on nähtav VIP kliendile