Sperma mõju naise kehakaalule

Sperma mõju naise kehakaalule

Küsimus

Lõpetasin just Erica Jongi raamatu „Lennuhirm” lugemise. Ta jutustab seal anekdoodi naisest, kes peab ranget dieeti, kuid ei suuda siiski kaalu kaotada. Arst palus tal kirja panna kõik, mis ta sõi, ja küsis, kas ta on kindel, et nimekirjas on kõik viimse suutäieni. „Suutäieni? Ma ei arvanud, et s e e sisaldab kaloreid.” Naine oli prostituut, kes neelas 10–15 suutäit spermat päevas.

Paljud naised loevad seda raamatut ja ma kardan, et see paneb neid suuseksist loobuma. Mis on ejakulatsiooni puhul keskmine spermas sisalduvate kalorite kogus – kas see on tõesti suur?

Arun, 40a, Kesk-Eesti

nõuandja vastus

Nii sperma kogus kui ka keemiline koostis varieeruvad eri inimestel, aga ka ühel ja samal inimesel erineval ajahetkel. Sperma koosneb seemnevedelikust ja spermatosoididest. See sisaldab üle 30 elemendi – fruktoosi, askorbiinhapet, kolesterooli, kreatiini, sidrunhapet, karbamiidi, kusihapet, sorbitooli, nitrogeeni, piimhapet, rohkelt erinevaid sooli ja ensüüme ning DNAd. Seal on ka veregrupi antigeene.

Kalorikogus on minimaalne – üks kuni kaks kalorit „portsu” kohta – ja toiteväärtus peaaegu puudub. Ehk dieeti see ei riku. Kuna sperma ei sisalda ka kunstlikke lõhna-, maitse- ega säilitusaineid, võib sinu tervisest lugu pidav kaaslane jätkata tegutsemist sinu organi kallal.

Puhuks, kui Jong peaks veel mõne raamatu kirjutama, mainime ära, et sperma ei tekita kaariest, ei paranda ooperilauljate häält, ei värskenda jumet (isegi kui seda kanda peale otse tuubist) ega soodusta ka sellega kokku puutujal näokarvade kasvu. Küll aga võib see põhjustada lapsesaamist.

Lisa kommentaar