nägu hügieen

nägu hügieenOlen kohutavalt laisk, et viitsida iga päev korralikult habet ajada. Hommikuti on hullult kiire, raseerin end jooksu pealt, pärast nahk kisub alati. Ühesõnaga, täielik jama.

Aga ajamata habemeta ka tööle minna ei saa, töötan pangas ja siin vaadatakse lohakale välimusele viltu. Huvitav, kas leidub mingeid spetsiaalseid vahendeid, mis hoiaksid vähemalt nädal aega näo puhta?

 

Ove, 44a

nägu hügieen

Peame sind kurvastama – vahendeid, mis lühemaks ajaks või täielikult sind karvakasvust päästaks, pole olemas. Sellepärast, et pole nõudlust. Nagu näitavad eri uuringute tulemused, nurisevad mehed küll igapäevase habemeajamise üle, kuid pole sugugi valmis sellest lõplikult lahti saama. Raseerimist peetakse mehelikkuse väljenduseks.

1970ndatel küsiti USA kosmeetikatöösturite tellitud uuringus meestelt, kas nad ostaksid vahendi, mis neid igaveseks habemeajamisest vabastaks. Kõik küsitletud ütlesid kategooriliselt „ei”. Hiljuti selgitasid aga Bristoli ülikooli teadlased, et habemeajamine on lausa tervislik: väidetavalt on meestel, kes iga päev habet ajavad, kolm korda vähem infarkte kui nende laisematel suguvendadel. Niisiis võiksid pigem loobuda hommikuvõimlemisest kui igapäevasest rituaalist peegli ees.