VIDEO - Angelika Larkina ülimaitsev kokteil Under the Clouds

VIDEO – Angelika Larkina ülimaitsev kokteil Under the Clouds

Angelika Larkina töötab baari erialal juba alates 2000 aastast. Oktoobris 2013 osales ta esmakordselt Eestis toimunud Bacardi Legacy Eesti osavõistlusel jõudes 3 parima hulka, kes hakkavad esindama oma kokteili 20. Veebruaril 2014 Baltikumi regiooni finaalis. Võistlus toimub Leedus Vilniuses ja sellel osaleb 3 eestlast, 4 leedukat ja 3 lätlast. Võitja pääseb edasi ülemaailmse võistluse finaali. 

Võistlus erineb teistest baarmenite võistlusest selle poolest, et 3 kuu jooksul (november – jaanuar) tuleb oma kokteili võimalikult paljudes kohtades ja kanalites tutvustada. Teha kokteilikoolitusi ja esitlusi, saada kokteil sisse erinevatesse joogikaartidesse, teha kokteil nähtavaks veebis ja pressis ning saada niimoodi võimalikult palju like-e kokteililehele Facebookis https://www.facebook.com/BacardiLegacyUndertheClouds

Under the Clouds on juba olemas järgmiste kohtade joogilistides:

Pärnus – Tervis, Terviseparadiis, Fookus; Tallinnas – Lavendel Cafe, Clazz, Prive, Bibabo; Otepääl – Mr. Jacob, GMP Pühajärve restoran; Tartus – Mint Lounge, Cafe Noir; Ööklubi Illusioon; Toilas – Vana Fregati pubi.

Kokteili tutvustamise edukuse järgi hinnatakse võistlusel ka kokteili arengupotentsiaali – kas kokteilil on edaspidi võimalus saada kuulsaks, populaarseks ja klientide poolt armastatud joogiks. 

https://youtu.be/7GT-TyC3v2c

 

Kokteili retsept:

4 cl Bacardi Superior heledat rummi

1 cl Martini Rosato vermutit

2 cl Gustav Arctic Cloudberry (muraka) likööri

3 bl (baarilusikat) suhkrusiirupit

1 cl värsket laimimahla

2 tk apelsini koort (6-8 cm)

Serveerimisklaas: Cocktail e. Martini klaas

Kokteili valmistamine: Valada kõik koostisosad eelnevalt jahutatud sheikerisse, mis on täidetud jääkuubikutega vähemalt kolmveerandi ulatuses. Samuti lisada sheikerisse 1 apelsinikoore viil (ilma valge osata). Sheikida korralikult ja kurnata eeljahutatud serveerimisklaasi. 

Enne kaunistamist piserdada teisest apelsinikoore tükist (valge osaga) kokteili pinnale eeterlike õlisid. Selleks võta apelsini koore tükk sõrmede vahele nii, et koore välimine osa oleks suunaga kokteili poole ja pressi kergelt. Seejärel “tupsuta” apelsinikoore välimise osaga üle ka klaasi servad ja jalg. 

Head nautimist…

 

Foto ja video: Joel Kirsimaa

Lisa kommentaar