VIDEO - Tomatipüreesupp (retsept)

VIDEO – Tomatipüreesupp (retsept)

Kevad hakkab lähenema tasa ja targu. Esimestest kevadekuulutajatest on küll veel vara rääkida, kuid toidulauale saab üht-teist meeleolukat tuua küll. Rannahooajaks valmistumist peab alustama varakult. Miks mitte alustada hea püreesupi mekkimisega? Seda enam, et mitmekülgsust on siinkohal palju. Kreemjad suussulavad püreesupid toovad naeratuse suule ja kevade südamesse juba praegu. Alljärgnevalt on toodud õpetus tomatipüreesupi valmistamisest.

 

Tomatipüree supp (6-8 inimesele)

VAJA LÄHEB

1,3 kg tükeldatud tomateid

2 tükeldatud sibulat

2 tükeldatud küüslauguküünt

2 sl tomatipüreed

1 l kana maitsevedelikku (võib asendada 1-2 puljongikuubikuga)

10 g võid

3 sl oliiviõli

soola

pipart

VALMISTAMINE

1. Sulata või. Aseta kastrul pliidile, keskmisele kuumusele. Lisa oliiviõli ja seejärel või. Sega hoolikalt ning lase sulada.

2. Lase praadida esmalt sibulal, seejärel lisa küüslauk.  Sega, kombineerimaks koostist. Lase sibulatel küpseda. Aeg-ajalt sega, vältimaks kõrbemist.

3. Lisa tomatipüree ja tomatid. Sega. Lisa kana maitsevedelik, sega veel. Nüüd lase keema. Seejärel keera kuumus madalaks. Lase keeda 30 min. Seejärel eemalda pliidilt.

4. Blenderda segu, kuni muutub püreeks. Maitsesta soola ja pipraga. 

5. Nüüd kurna supp läbi sõela suurde kaussi Korda tegevust, kuni kogu supp on ühtlaselt kurnatud ja kreemine. Kalla püreesupp tagasi potti ning kui vaja, taaskuumuta.

6. Serveeri!

 

Tekst: Maria Raja

Allikas: Videojug Food

Pilt: erakogu

Lisa kommentaar